Failure to Break Above $11K Could Send Bitcoin To Monthly Lows: BTC Weekendowa analiza cen

Nawet jeśli ostatni tydzień był pozytywny dla Bitcoin, ostatnia akcja cenowa może podnieść niektóre znaki zapytania dla byków.

Po rozpoczęciu tygodnia poniżej 10.500 dolarów, Bitcoin był w stanie złamać powyżej starego twardego oporu i sięgnąć z powrotem do 11.000 dolarów obszaru.

Jednakże, podczas gdy BTC zyskał 5% w ciągu ostatniego tygodnia, większość wiodących kryptokur walut straciła limit rynkowy. LINK na poziomie -18% i nawet Ethereum na poziomie -2% to tylko dwa przykłady. Jeszcze mocniej ucierpiały modne tokeny DeFi.

Świadczy to o tym, że część lub przynajmniej część zysków cenowych BTC pochodziła ze sprzedaży altcoins, a nie z funduszy wchodzących w skład crypto – tak jak na zdrowym rynku hossy.

Wchodząc w ostatnie miesiące 2020 roku, co będzie miało największy wpływ na cenę Bitcoinów?

Czy Trump zostanie ponownie wybrany, czy też nie.

Cena złota

Wyniki rynku giełdowego

szum DeFi
GŁOSOWAĆ
Double-Top On the 4-Hour?
Patrząc na poniższy wykres 4-godzinny, widzimy podwójną górną formację około 11.100 dolarów, która jest podręcznikowym niedźwiedziem.

Co więcej, istnieje również niedźwiedzia dywergencja na RSI. Dzieje się tak, gdy cena składnika aktywów rośnie, podczas gdy RSI spada.

Inną kwestią do rozważenia jest malejąca ilość wolumenu w ciągu ostatniego tygodnia, co pokazuje, że kupujący tracą swoją moc.

Pomimo tego, podobnie jak w przypadku krypto, dynamika może się bardzo szybko zmienić. Należy pamiętać, że Bitcoin czeka również na rynki akcji i złota w poniedziałek, ponieważ oba te czynniki miały ostatnio znaczący wpływ na cenę.

Poziom do oglądania to oczywiście ostatni haj z wczoraj około 11.100 dolarów. W przypadku, gdy Bitcoin złamie się powyżej niego (dalej powyżej leży 50-dniowy MA na około 11 250 dolarów), pęd może się szybko zmienić.

Jednak tak długo, jak Bitcoin nadal ma problemy w tym obszarze, cena może łatwo spaść.

Od dołu, pierwszy poziom wsparcia wynosi około 10.800$, następnie 10.500$ i 10.400$ – gdzie leży 100-dniowa średnia krocząca linia (biała linia).

Całkowity limit rynkowy: 357 miliardów dolarów

Bitcoin Market Cap: 202 mld USD

Wskaźnik dominacji BTC: 56.8%