Czy Bitcoin czeka od dawna spóźniona korekta w tym tygodniu?

Bitcoin jest niedawne fioletowy łata wydawało się zmierzyć swoją pierwszą porażkę w ciągu ostatnich 24 godzin po Bitcoin spadła do $ 17610 z wysokim $ 18890 w dniu 22 listopada. Podczas gdy cena kryptowaluty odbiła się i przekroczyła 18000 USD w czasie prasy, koła, o czym wszyscy nie wiedzą, mogły być w ruchu przez sam poprzedni tydzień.

CME Bitcoin Futures zanotowało monumentalny okres w zeszłym tygodniu po tym, jak jego Open Interest zarejestrował ATH w wysokości ponad 1 miliarda USD. Jest tu jednak niewielki haczyk. Podczas gdy cena Bitcoin Code wzrosła o 15% po 17 listopada, OI CME nie zarejestrowało podobnego wzrostu.

W takich byczych warunkach idealnym scenariuszem dla traderów jest budowanie strategii wokół swoich długich pozycji za pomocą kontraktów futures rozliczanych w gotówce CME . W tym przypadku z pewnością tak nie było, na co wskazuje spadająca OI pod koniec ubiegłego tygodnia.

Więc co dokładnie się działo?

Bitcoin HODLing nad kontraktami futures?

Można spekulować, że inwestorzy mogą uważać za bardziej lukratywne przejęcie w tej chwili samodzielnej opieki nad Bitcoinem, zamiast pozwolić sobie na rozliczane gotówką kontrakty terminowe na Bitcoin. W pewnym sensie ma to sens z perspektywy długoterminowej. W przypadku kontraktów futures rozliczanych w gotówce inwestorzy muszą radzić sobie z przenoszeniem kontraktów futures z jednego miesiąca na drugi (omówiono tutaj rolowanie kontraktów futures ).

W przypadku roll-overów inwestorzy muszą płacić premię za każdym razem, gdy jest ona wykonywana, a hodling BTC eliminuje tę konkretną funkcję. Mówiąc najprościej, hodling oznaczałby większe zyski, prawda ?

Cóż, nie do końca, ponieważ w przypadku kontraktów futures rozliczanych gotówką, inwestorzy mają również możliwość lewarowania swoich kontraktów, co również prowadzi do wyższej rentowności.

Czego można się spodziewać w tym tygodniu?

Zgodnie z zeszłotygodniowym raportem Commitment of Traders, zmiany już się zaczynają. Handlowcy detaliczni zaczynają wypłacać zyski, ponieważ ponad 750 długich kontraktów zostało zrealizowanych od góry. Jednak równowaga była odpowiednia, a inteligentne pieniądze wykazywały początkową długą pozycję 800 kontraktów. Krótkie kontrakty nie zarejestrowały żadnych wyjść, a traderzy prawdopodobnie spodziewali się, że cena bardziej potknie się na wykresach.

Nadchodzący tydzień będzie kluczowy dla Bitcoina, ponieważ po raz pierwszy od 7 tygodni BTC zaczyna się na odwrocie. Ponieważ rynek od dawna oczekuje na korektę, interesujące będzie sprawdzenie, czy byki perma są w stanie utrzymać zwyżkowy wzrost, czy nie.