Bitcoin może się zanurzyć, gdy inwestorzy ostrzegają, że akcje osiągają status “bańki”.

Jednym z największych narracji Bitcoin jest to, że jest to atut, który jest w dużej mierze niezwiązany z resztą światowych rynków.
Narracja zyskała tak duży rozmach, że była tematem niedawnego sondażu menedżera aktywów Fidelity Investments na temat inwestycji instytucjonalnych w przestrzeni kryptokurwalutowej, przeprowadzonego przez 2 biliony dolarów. Firma stwierdziła, że około 30% badanych jest zainteresowanych kryptokur walutą, ponieważ jest ona “niepowiązana”.
14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Graj teraz!
Jednak wraz z niedawnym spadkiem koniunktury na rynkach światowych, nieskorygowany charakter Bitcoin  Evolution uległ pewnej dewaluacji. Rosnąca korelacja pomiędzy kryptonimem a resztą światowych rynków może nie wróżyć Bitcoinowi dobrze, ponieważ wybitni inwestorzy oczekują głębszej retrakcji na rynku akcji.

Bitcoin jest powiązany z rynkiem akcji, analitycy podsumowują

Narracja, że Bitcoin nigdy nie jest skorelowany z rynkiem akcji, szybko rozwikłała się w ciągu ostatnich miesięcy. W marcu i kwietniu, podczas pierwszej fazy likwidacji trwającej recesji, BTC i kontrakty terminowe S&P 500 (ES1) notowane były “tick for tick”.
Korelacja Bitcoin z kontraktem terminowym S&P 500 (ES1) w marcu i kwietniu tego roku. Wykres z TradingView.com
Kiedy akcje będą się zbierać, BTC również – i na odwrót. Był nawet punkt, w którym Bitcoin poprzedzał akcje niższymi, a BTC działał jak dzwonek, gdy akcje nie były przedmiotem obrotu.
Oczekuje się, że korelacja pomiędzy wiodącą kryptokur walutą a akcjami będzie kontynuowana.
Zespół analityków JPMorgan poinformował wcześniej w czerwcu, że w ciągu ostatnich około 100 dni “Waluty kryptograficzne były przedmiotem obrotu bardziej ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje – istotna zmiana w stosunku do poprzednich kilku lat”.
Nawet byki Bitcoinów dotknęły tej narracji. Arthur Hayes, dyrektor generalny BitMEX, zauważył:
“Bitcoin będzie własnością bez pokrycia. Czy cena mogłaby ponownie sprawdzić 3000 dolarów? Absolutnie. Ponieważ SPX przewraca się i testuje 2.000 osób spodziewa się, że wszystkie klasy aktywów znów będą wymiotować.”
Idea jest taka, że w świecie, w którym inwestorzy i korporacje potrzebują gotówki, aby płacić rachunki, kłaść jedzenie na stół i / lub zadowolić swoich wierzycieli, będą sprzedawać nawet Bitcoin lub złoto, aby upewnić się, że nie są one krótkie.

Analitycy Spodziewają się, że S&P 500 do zanurzenia

Utrzymywanie się tej korelacji nie jest dobre dla byków Bitcoinów, zwłaszcza że obawy przed dalszym wycofywaniem się na giełdę rosną, ponieważ gospodarka pozostaje w złej sytuacji.
Jeremy Grantham, wybitny inwestor giełdowy, który nazwał trzy poprzednie szczyty giełdowe, niedawno powiedział CNBC “Dzwonek zamykający” segment, że obawia się tego, co będzie dalej.
Odnosząc się do kontrastu między dziesiątkami milionów bezrobotnych a nowymi, wszechobecnymi szczytami zapasów, powiedział, że “to rajd bez pierwszeństwa” i że to “szaleństwo”. Zapasy rajdowały się tak daleko i szybko, że powiedział, że potencjalnie tworzy się “bańka”.
Potwierdza to Scott Minerd, globalny CIO Guggenheim Partners. W zeszłym tygodniu powiedział temu samemu segmentowi CNBC, że widzi również kształtowanie się rynku przypominające bańkę, zwracając uwagę na niezwykle wysokie wyceny niektórych firm pomimo spadku przychodów.
Jeśli ta bańka pop, Bitcoin jest mało prawdopodobne, jak Hayes, analitycy w JPMorgan, i inni wyjaśnili.